تحقیق در مورد بیماری چشمی CVS

مطالب دیگر:
🔗پاورپوینت فصل 5 مدیریت تحول الوانی و دانایی فر🔗پاورپوینت فصل 6 مدیریت تحول الوانی و دانایی فر🔗پاورپوینت فصل 7 مدیریت تحول الوانی و دانایی فر🔗پاورپوینت فصل 8 مدیریت تحول الوانی و دانایی فر🔗پاورپوینت فصل 9 مدیریت تحول الوانی و دانایی فر🔗پاورپوینت فصل 10 مدیریت تحول الوانی و دانایی فر🔗پاورپوینت فصل 11 مدیریت تحول الوانی و دانایی فر🔗پاورپوینت فصل 12 مدیریت تحول الوانی و دانایی فر🔗پاورپوینت فصل 13 مدیریت تحول الوانی و دانایی فر🔗پاورپوینت فصل 14 مدیریت تحول الوانی و دانایی فر🔗پاورپوینت فصل 15 مدیریت تحول الوانی و دانایی فر🔗پاورپوینت فصل 16 مدیریت تحول الوانی و دانایی فر🔗پاورپوینت فصل 17 مدیریت تحول الوانی و دانایی فر🔗حل تمارین و مساله های فصول 7 11 13 14 15 16 اصول حسابداری 2 کرمی🔗مدل سازی توازن خط تولید با رویکرد الگوریتم ژنتیک🔗مقاله انگلیسی چرخه حیات صنعت با ترجمه فارسی🔗مجموعه کامل قراردادهای ساختمانی🔗122 شکلک آدمک سفید 3D در یک فایل🔗دانلود پاورپوینت ساختارهای مکانیکی و ارگانیکی🔗پاورپوینت درس چهارم (خورشید پنهان)-پیام آسمان نهم🔗گزارش کار بازدید از کارخانه های چیکا،چینود،آیدا،سرما آفرین، گز سکه،پریس🔗گزارش کار شیمی تجزیه مواد غذایی🔗درآمد شگفت انگیییییز🔗امتحان ریاضی هفتم فصل 1تا3🔗پیشینه و مبانی نظری تحقیق بررسی ماهیت جرایم اقتصادی در حقوق ایران با نگاهی بر کنوانسیون بین الملل
تحقیق در مورد بیماری چشمی CVS ,بیماری چشمی CVS,دانلود تحقیق در مورد بیماری چشمی CVS ,بیماری,چشمی,CVS,تحقیق,مورد,بیماری,چشمی|36016050|acb
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق در مورد بیماری چشمی CVS هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 8 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


CVS‏ چيست؟‏
‏    CVS‏ مجموعه‌اي از علايم چشمي و بينايي است كه بر اثر كار با كامپيوتر ايجاد مي‌شوند. تقريباً 4/3 كساني كه زياد با كامپيوتر كار مي‌كنند گرفتار اين علايم هستند. به نظر مي‌رسد با فراگيرتر شدن بكارگيري كامپيوتر در محل‌هاي كار و حتي در خانه‌ها تعداد كساني كه از CVS‏ رنج مي‌برند رو به افزايش باشد.
‏    ‏
‏    ‏علايم CVS‏
‏    ‏مهم‌ترين علايم CVS‏ عبارتند از: خستگي چشم، خشكي چشم، سوزش، اشك ريزش و تاري ديد. CVS‏ همچنين ممكن است سبب درد در گردن و شانه‌ها نيز بشود.
‏    ‏چشم انسان حروف چاپي را بهتر از حروف نمايش داده شده بر روي مانيتور مي‌بينند. علت اين امر اين است كه حروف چاپي كنتراست بيشتري با صفحه سفيد زمينه داشته و لبه‌هاي آنها واضح‌تر است حال آنكه در مورد صفحه مانيتور چنين نيست و لبه‌ها به وضوح حروف چاپي نيستند بلكه حروف از يك مركز با كنتراست بالا شروع شده و به تدريج كمرنگ‌تر مي‌شوند و پس از تبديل به خاكستري كمرنگ ناپديد مي‌گردند. بنابراين لبه‌هاي حروف بر روي صفحه مانيتور وضوح حروف چاپي را ندارد.
‏    ‏يكي از مهم‌ترين دلايل خشكي و سوزش چشم هنگام كار با كامپيوتر كاهش ميزان پلك زدن است به طوري كه افراد هنگام كار با كامپيوتر تقريبا 1/5 حالت عادي پلك مي‌زنند. اين مسأله به همراه خيره شدن به صفحه مانيتور و تمركز بر روي موضوع كار سبب مي‌شود تا پلك‌ها مدت بيشتري تا بمانند و در نتيجه اشك روي سطح چشم سريع‌تر تبخير مي‌شود.
‏    ‏
‏    ‏10 توصيه براي كاهش علايم CVS‏
‏    ‏1. سعي كنيد به طور ارادي پلك بزنيد. اين كار سبب مي‌شود سطح چشم شما با اشك آغشته شده و خشك نشود، در صورتي كه مشكل شما شديد باشد مي‌توانيد از قطره‌هاي اشك مصنوعي استفاده كنيد.
‏    ‏2. مركز مانيتور بايد حدود 10 تا 20 سانتي‌متر پايين‌تر چشمان شما باشد. اين وضعيت علاوه بر اينكه باعث مي‌شود پلك‌ها پايين‌تر قرار گيرند و سطح كمتري از چشم در معرض هوا باشد. از خستگي گردن و شانه‌ها نيز مي‌كاهد. در اين موارد هم بايد مانيتور را در ارتفاع مناسب قرار داد و هم ارتفاع صندلي را نسبت به ميزكار تنظيم كرد به طوري كه ساعد شما هنگام كار با