تحقیق در مورد تئوری آزمایش فنر

مطالب دیگر:
🔑و مطالعه تأثير كوتاه مدت تسطيح اراضي بر فشردگي و خواص فيزيکي و مکانيکي خاك توسط یک لولر مجهز به ساما🔑دانلود گزارش کارآموزی کامپیوتر در شرکت ديباگران مهرآريا🔑بررسی آفات در گلخانه و راسته ناجوربالان و جوربالان و ديزانوپترا و ديپترا و لپيدوپترا🔑گزارش کارآموزی سخت افزار کامپیوتر در اداره برق شهرستان ایذه🔑بررسی معماری و آثار تاریخی و تاریخچه کشور مصر🔑گزارش كارآموزي با موضوع پـسـت بـرق در پست نيـروگـاه كـارون 3🔑دانلود پروژه كارآفريني پرورش ماهي قزل آلا و اصول تغذيه و غذادهي در پرورش ماهي قزل آلا🔑دانلود تحقیق درسی با موضع کسوف و خسوف، مناسب برای ارائه پروژه کلاسی🔑بررسی و مطالعه کاشت و داشت و برداشت و ویژگی های قارچ صدفي دينگري🔑بررسی اختلالات فیزیولوژیک در میوه مرکبات🔑بررسی و آموزش برنامه نویسی Plc🔑بررسي سير تاريخي زبان و ادبيات عرب از دوره صفويه تا قاجاريه🔑بررسی ویژگی ها و انواع چوب های مورد استفاده در ساخت ساختمان🔑بررسی انواع پارامترها و روش های تغذیه مصنوعی منابع آبی🔑بررسی گیاه شناسی و ساختار گياه کاسنی🔑بررسی اثرات درمان با کورتیکواسترئید خوراکی روی پارامترهای اسپیرومتری در بیماری انسدادی مز🔑بررسی طراحی منظر و انرژی سبز در دانشگاه میلان🔑بررسی روند و مراحل طراحي در پيش سازي ساختمان (پيش سازي بتني)🔑گزارش کارآموزی در شرکت عمرانی معین پویندگان🔑اندرکنش قاب‌های بتنی با مهاربندهای فولادی و کاربرد مهاربند فولادی در مقاوم‌سازی قاب‌های بتنی🔑بررسی مدل های مختلف طراحی لباس با استفاده از متد گرلاوین🔑بررسی و طراحی سایت گالری عکس به زبان PHP🔑دانلود گزارش كارآموزي در شركت آب و فاضلاب استان گلستان (4 صفحه از متن بصورت image می باشد)🔑دانلود طرح توجیهی و کارآفرینی تولید كارخانه توليد شكلات🔑بررسی مكانيسم انتقال بار در سيستم روسازي بلوكي بتنی
تحقیق در مورد توری آزمایش فنر ,توری آزمایش فنر,دانلود تحقیق در مورد توری آزمایش فنر ,توری,آزمایش,فنر,تحقیق,مورد,توری,آزمایش|36016057|acb
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تحقیق در مورد تئوری آزمایش فنر هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 2 صفحه

قسمتی از متن word (..doc) :


‏تئوری آزمایش ‏فنر
‏از مکانیک تحلیلی می‌‌دانیم که هرگاه یک ‏فنر ‏تحت تأثیر یک نیروی کشش قرار گیرد، طول ‏فنر اضافه می‌‌شود. این افزایش طولی تا جائی که از ‏حد کشسانی ‏تجاوز ‏نکند، با نیروی کشش متناسب است. آنچه گفتیم بیان ‏قانون هوک ‏است. یعنی اگر فنری را یک انتهای ‏آن به جایی محکم شده است، اندکی بکشیم، در این صورت طول فنر افزایش پیدا می‌‌کند. ‏اگر مقدار افزایش طول فنر را برابر x ‏بگیریم، در این صورت بر اساس قانون هوک ‏اگر نیروی کشش F ‏باشد، باید F = kx ‏باشد که در آن k ‏ثابت تناسبی است که ‏ثابت فنر ‏نامیده می‌‌شود.
‏از طرف دیگر ، نیروی هوک در خلاف جهت افزایش ‏طول فنر وارد می‌‌شود (این نیرو می‌خواهد فنر را به حالت اولیه خود برگرداند) ‏بنابراین بهتر است که این رابطه را بصورت F = -kx ‏نشان دهیم. قابل توجه است که مقدار افزایش طول فنر نباید بیشتر از ‏حد کشسانی فنر باشد، چون در این صورت قانون هوک صادق نخواهد بود. اگر چنانچه بجای ‏کشیدن فنر ، آن را فشرده کنیم، باز نیروی هوک (F) ‏وجود دارد و این بار ، این ‏نیرو سعی می‌‌کند که فنر را از حالت فشرده به حالت اولیه خود بازگرداند.
‏حال ‏فرض کنید جسمی ‌به جرم M ‏را به فنری که در حالت قائم ، به جایی متصل شده ‏است، وصل کنیم، در این صورت نیرویی به طرف پائین بر فنر وارد می‌‌شود و این نیرو ‏سبب افزایش طول فنر می‌‌شود و چون این نیرو ناشی از ‏میدان گرانش زمین ‏است، لذا با فرض اینکه ‏مجموع جرم جسم و جرم فنر برابر Mm ‏می‌‌باشد، بر اساس قانون هوک ‏در حالت تعادل می‌‌توان نوشت که kx = Mm ‏از این رابطه می‌‌توان مقدار k ‏را محاسبه نمود.
‏وسایل لازم برای اندازه گیری k
‏فنر ، ستون مدرج ، وزنه
‏شرح آزمایش
‏فنر را به حالت قائم از یک نقطه آویزان کنید. ستون مدرج ‏میله‌ای را بر روی یک گیره در کنار فنر به گونه‌ای قرار دهید که فنر به موازات ستون ‏مدرج قرار گیرد و در این حالت بتوانیم طول فنر را بوسیله این ستون مدرج اندزه ‏بگیریم.